Prospan® 35mg/ 5ml šķīdums iekšķīgai lietošanai

 Hederae helicis folii extractum siccum

Kvalitatīvais un kvantitatīvais sastāvs

1 ml satur 7mg efejas lapu sausā ekstrakta.

5 ml šķīduma (1 paciņa) satur 35 mg efejas lapu sausā ekstrakta [(5-7,5):1].

Ekstraģents: 30% etanols (masas %).

 

 Palīgvielu saraksts

Kālija sorbāts , bezūdens citronskābe, ksantāna gumija, 70% sorbitola šķīdums (kristalizējošs), apelsīnu aromātviela, mentols, attīrīts ūdens .

 

  Terapeitiskās indikācijas

Augu izcelsmes zāles, papildlīdzeklis hronisku iekaisīgu bronhu slimību izraisītu sūdzību mazināšanai; akūta ar klepu noritoša elpceļu iekaisuma gadījumā, īpaši, ja ir pastiprināta, viskozu krēpu sekrēcija

Piezīme:

Ja sūdzības saglabājas vai rodas elpas trūkums, drudzis, kā arī strutu vai asiņu piejaukums krēpām, nekavējoties jākonsultējas ar ārstu.

 

  Devas un lietošanas veids

Pieaugušie un pusaudži vecāki par 12 gadiem lieto pa 1 paciņai šķīduma (5 ml) 3 reizes dienā, dienas deva atbilst 105 mg efejas lapu sausā ekstrakta.

Bērni vecumā no 6 līdz 11 gadiem lieto 1 paciņu šķīduma (5ml) 2 reizes dienā, kas atbilst 70 mg efejas lapu sausā ekstrakta.

Pirms lietošanas paciņa viegli jāpaloka.

Prospan šķīdums jālieto neatšķaidītā veidā no rīta, (pusdienās) un vakarā.

Ārstēšanas ilgums atkarīgs no simptomu veida un smaguma pakāpes, tomēr pat viegla elpceļu iekaisuma gadījumā ārstēšanai jāilgst vismaz vienu nedēļu.

Lai nodrošinātu labu terapeitisko efektu, ārstēšana jāturpina vēl 2 - 3 dienas pēc simptomu izzušanas.

 

Maksimāli pieļaujamā cena aptiekā ar iekļautu PVN sastāda 11.77 EUR.

 

Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju! Pirms lietošanas konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu. Bezrecepšu medikaments.

ZĀĻU NEPAMATOTA LIETOŠANA IR KAITĪGA VESELĪBAI.

 

Pilnu zāļu aprakstu skatīt www.vza.gov.lv

Bezrecepšu medikaments. Zāļu nepamatota lietošana ir kaitīga veselībai. Uzmanīgi izlasiet lietošanas instrukciju. Konsultējieties ar ārstu vai farmaceitu par zāļu lietošanu. Reklāmas devējs A/S Sirowa Rīga.